1

Hrvatska na Evropskom prvenstvu, Budimir junak

U 10. kolu kvalifikacija za EURO 2024, Hrvatska je na stadionu Maksimir sinoć ostvarila pobjedu nad reprezentacijom Armenije rezultatom 1:0.

Tokom cijele utakmice, domaćini su dominirali, a ključni momenat odigrao se u 43. minuti kada je Budimir sjajno reagovao na centaršut Sose i postigao gol za vodstvo.

U drugom poluvremenu ističu se dvije prilike Hrvatske. U 75. minuti, Majer je sjajno šutirao, ali je golman Armenije uspio odbraniti. Samo minutu kasnije, fantastična odbrana golmana Armenije nakon jednog pokušaja Brozovića. Do kraja utakmice, Hrvatska je mirno zadržala kontrolu i zasluženo osigurala svoje mjesto na EURU 2024.

Standings provided by Sofascore

Ovo je ujedno bio i šesti uzastopni plasman Hrvatske na smotru najboljih selekcija Starog kontinenta.