1

Igokea odbranila titulu prvaka BiH, blistao Crawford, Borac nemoćan

Košarkaši Igokee i u trećoj utakmici finala Prvenstva Bosne i Hercegovine savladali su Borac 89:83, te odbranili titulu prvaka naše zemlje. Ujedno ovo je bila i 9 titula za Igokeu u domaćem prvenstvu.

U finalnoj seriji su Igosi slavili s ubjedjlivih 3:0 i dominantno stigli do nove titule. Vodio je Borac sinoć samo u prvoj četvrtini, a onda je puno bolje zaigrala Igokea i činilo se da će doći do još jedne lagane pobjede.

No, Borac se vratio u meč, a onda mu je produžetak trojkom u posljednjoj sekundi donio Srđan Gavrić. Pogodio je za 74:74. U dodatnih pet minuta se ipak bolje snalazi Igokea, koja do pobjede stiže na krilima nevjerovatnog Bryanta Crawforda. Završilo je 89:83.

Amerikanac je ubacio 34 poena, a 15 poena je ubacio Stefan Đorđević. Kod Borca kojem je ovo ujedno bila i najbolja partija u seriji bolji od ostatka ekipe bio je Jan Rebec s 24 poena, poen manje ubacio je Aleksandar Langović.