1

Inter savladao Barcelonu, Edin Džeko na terenu od 56. minute

Nogometaši Intera ostvarili su veliku pobjedu u 3. kolu Lige prvaka protiv direktnog konkurenta u borbi za plasman u narednu rundu, Barcelone 1:0.

“Nerazzurri” su poveli u samom finišu prvog dijela kada je nakon sjajnog udarca pogodio Hakan Calhanoglu. Inter je s vodstvom otišao na odmor, a onda je u nastavku vješto čuvao stečenu prednost.

Pedri je uspio zatresti mrežu Andree Onane, ali je njegov gol poništen zbog igranja rukom. Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko u igru je ušao u 56. minuti kada je zamijenio Joaquina Correu.

Bila je ovo velika pobjeda milanskog tima protiv direktnog rivala za plasman u narednu rundu posebno ako svemu dodamo detalj iz samog finiša meča kada je Dumphries u svom šesnaestercu igrao rukom, ali sudac se nije oglasio.

Inter nakon tri odigrane utakmice ima dvije pobjede i poraz, dok Barcelona ima pobjedu manje i poraz više. Ranije je jučer Bajern u okviru ove grupe C nadigrao Viktoriju Plzen sa 5:0.