3

Inter savladao Fiorentinu i osvojio Kup Italije, Edin Džeko u riznicu trofeja dodao 10.

Nogometaši Intera osvojili su sinoć Kup Italije savladavši Fiorentinu u velikom finalu na Olimpicu.

Slavio je Inter s 2:1 nakon preokreta, a heroj milanskog tima ovaj put bio je Lautaro Martinez.

Martinez je golovima u 29. i 37. minuti kreirao preokret Nerazzurra, nakon što su Viole povele vodila pogotkom Nica Gonzaleza u 3. minuti.

Edin Džeko bio je starter, a teren je napustio u 58. minuti kada ga je zamijenio Romelu Lukaku. Dijamant je tako sinoć stigao do svog jubilarnog desetog trofeja u karijeri.

Coppa Italia – Final – Fiorentina v Inter Milan – Stadio Olimpico, Rome, Italy – May 24, 2023 Inter Milan’s Samir Handanovic and teammates celebrate with the trophy after winning the Coppa Italia REUTERS/Alberto Lingria

Drugi put je zaredom osvojio Kup Italije s Interom, a ranije je osvajao i dvije titule prvaka Engleske, dva Superkupa Italije, te po jednu titulu prvaka Njemačke, engleski Liga kup, FA Kup i Superkup.