Davor Rakić (21) potpisao je ugovor s plavima do ljeta 2028. godine.
Mladi ofanzivac na Grbavicu dolazi iz litvanske ekipe Dainava, a navijači od njega mogu očekivati borbenost i maksimalan angažman na terenu.
Rakić je rođen 4. jula 2004. u Zvorniku, a prve fudbalske korake napravio je u omladinskom pogonu beogradske Crvene zvezde.
Profesionalnu karijeru započeo je u Inđiji, nakon čega je uslijedio transfer u Litvaniju, gdje je protekle dvije sezone nastupao za Dainavu.
“Ovdje sam došao s velikim motivom i željom. Presretan sam što sam postao dio Željezničara. Znao sam dosta o klubu i prije dolaska, jer sam rodom iz Bosne, i nije mi trebalo puno da se odlučim. Jedva sam čekao da se sve realizuje”, izjavio je Rakić po dolasku.
Novi napadač Željezničara ističe da mu je čast igrati za klub s bogatom tradicijom i velikom bazom navijača.
“Vraćam se u naš region nakon dvije godine u Litvaniji. Dat ću sve od sebe na svakom meču – to je ono što mogu obećati”, dodao je Rakić.
Sa statusom zaštićenog U21 igrača, Rakić će sigurno biti značajno pojačanje u nastavku sezone.









