Jakirović nakon Betisa: Pokazali smo ozbiljan evropski nogomet

Čestitao bih dečkima na taktički stvarno dobroj i zrelo odigranoj utakmici, pokazali smo da možemo igrati ozbiljan evropski nogomet, rekao je Dinamov trener Sergej Jakirović nakon velike pobjede protiv Betisa u Seviilji.

Dinamo je slavio sa 1:0 u prvoj utakmici plaj ofa nokaut faze Konferencijske lige.

„Nije bilo nimalo jednostavno jer Betis je stvarno dobra momčad. Nismo im dali da se razmašu, baš smo dobro stajali, kad smo imali loptu pokušavali smo i mi igrati, možda smo mogli više učiniti u prvom poluvremenu, pogotovo preko Takura Kaneka. Imali smo nekoliko situacija kad smo mogli razigrati  na dva na jedan po boku pa bismo bili još opasniji ili bismo više završavali akcije  udarcima. U poluvremenu je dogovor bio da nastavimo jednako, možda da se podignemo još 10 metara prema gore kako bismo ih više stavili pod pritisak. Nekad je uspijevalo, nekad nije, na kraju smo imali jedanaesterac, Bruno Petković ga je realizirao… Još jednom čestitam dečkima na zrelo odigranoj utakmici“, dodao je trener Jakirović.