image-68

Juniorski reprezentativci Bosne i Hercegovine u brzom klizanju osvojili drugo i šesto mjesto na “Alpe Adria Trophy”

Juniorski reprezentativci Bosne i Hercegovine u brzom klizanju (Short Track), Ermin Raščić i Nedim Muzaferović, uz podršku Saveza klizačkih sportova Bosne i Hercegovine, nastupili su na međunarodnom takmičenju “Alpe Adria Trophy”, koje je održano 1. i 2. ovog mjeseca u Celju, Slovenija.

U konkurenciji 172 takmičara iz 9 zemalja, naši reprezentativci imali su dobar nastup. Ermin Raščić, zauzeo je 2. mjesto i osvojio je srebrenu medalju, dok je Nedim Muzaferović zauzeo 6. mjesto.

U Savezu su zadovoljni nastupom i plasmanom Raščića i Muzaferovića u Celju. S obzirom da obojica naših reprezentativaca pokazuju kontinuirani napredak, u nastavku klizačke sezone možemo od njih očekivati još bolje rezultate.