1

Juventus bolji od Sportinga, Manchester United pobjedu ispustio u finišu susreta

Manchester United je u prvom meču četvrtfinala Evropske lige na Old Traffordu sinoć odigrao neriješeno 2:2 sa Sevillom.

Tim iz Andaluzije je još jednomo pokazao zašto se Evropska liga smatra njegovim takmičenjem, te je na nevjerovatan način izbjegao poraz.

Za sigurno vodstvo Uniteda je u u 14. i 21. minuti pogađao sjajni Marcel Sabitzer, ali je nada Seville probuđena u samom finišu meča. Naime, na 2:1 je smanjio Malacia autogolom pet minuta prije kraja, da bi u sudijskoj nadoknadi uslijedio novi hladan tuš za domaću publiku i još jedan autogol Crvenih Đavola. Maguire je nesretno postavio konačnih 2:2.

Do pobjede je stigao Juventus, koji je sa 1:0 savladao Sporting u Torinu. Junak Stare dame bio je Federico Gatti koji je pogodio u 73. minuti utakmice. Bayer Leverkusen je na Bay Areni remizirao s belgijskim Royale Union St. Gilloiseom.