1

Kamenjaš blizu double-double učinka u pobjedi SC Derby-ja protiv FMP-a u četvrtfinalu ABA Superkup-a

Sinoć je odigran i posljednji četvrfinalni duel ABA Superkupa, a košarkaši SC Derbyja savladali su FMP sa 75:93.

Već od prve četvrtine tim iz Podgorice je uspostavio svoj ritam igre i nakon uvodnih dvadeset minuta imao je prednost od +13 (33:46). Gosti iz Beograda ni u nastavku susreta nisu uspjeli ugroziti prednost domaćih, pa je na kraju rezultat glasio 75:93.

Najefikasniji u redovima SC Derbyja bili su Nikola Pavličević, Zoran Ivšić i Aubrey Dawkins sa po 13 poena, a solidnu partiju odigrao je i reprezentativac BiH Kenan Kamenjaš koji je za nešto više od 16 minuta na parketu ubacio osam poena i imao je deset skokova.

U polufinalu ABA Superkupa sastat će se Igokea i Partizan, te Budućnost i SC Derby.