1

Kolašinac postigao gol karijere

Nogometaši Marseja deklasirali su Tuluz u okviru 16. kola francuske Lige 1 sa 6:1, a najljepši gol na utakmici bio je djelo reprezentativca Bosne i Hercegovine Seada Kolašinca.

Igrala se 51. minuta kada je Marsej krenuo u kontru. Papa Gueye je odigrao za Kolašinca koji se priključio napadu, a onda driblingom prevario dvojicu defanzivaca Tuluza. Jedan od protivničkih igrača je nakon sjajnog poteza Kolašinca završio na podu, a bh. reprezentativac je matirao i golmana Maxima Dupea.

Ovo je bio drugi gol Kolašinca u dresu Marseja, prvi je dao protiv Monaka 13. novembra u 97. minuti za pobjedu 3:2. Za Marsej su pogađali još Valentin Rongier, Dmitry Payet, Cengis Under i Nuno Tavares, dok je Rasmus Nikolaisen dao autogol. Na drugoj strani jedini pogodak dao je Branco van den Boomen.