image-236

Kolumbija se plasirala u veliko finale, igrat će sa Argentinom

Reprezentacija Kolumbije plasirala se u finale Copa Americe nakon što je sinoć sa minimalnih 1:0 savladala Urugvaj.

Gol odluke je u 39. minuti postavio Jefferson Lerma, koji je nakon kornera pogodio za vodstvo svoje selekcije i to na asistenciju fantastičnog Jamesa Rodrigueza.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena, Kolumbija se našla u velikom problemu jer je zbog drugog žutog kartona isključen Daniel Munoz.

Urugvaj je u preostalih 45 minuta imao igrača više, ali uprkos tome nije pronalazio put do gola. Najbliži tome su bili u 71. minuti kada je Luis Suarez pogodio stativu.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Kolumbija zakazala učešće u velikom finalu koje će u nedjelju navečer igrati sa Argentinom.

Urugvaju preostaje susret za treće mjesto u kojem će se sastati sa Kanadom.