1

Kraljevi u tijesnom meču savladali Valensiju, osam poena Džanana Muse

U okviru 28. kola Eurolige, košarkaši Real Madrid su sa 95:91 savladali Valenciju.

Kraljevi su odlično otvorili meč i uspostavili ritam igre te su na poluvremenu vodili sa 49:40. Gosti su se probudili u drugom dijelu, u jednom trenutku su i preokrenuli rezultat te su uspjeli utakmicu uvesti u tijesnu završnicu, ali zaključno s poenima Decka s linije slobodnih bacanja, domaćini su na kraju uspjeli slaviti sa 95:91.

U pobjedničkom timu najbolji su bili Gabriel Deck sa 18 poena i Walter Tavares sa 14 poena, dok je kod Šišmiša Chris Jones postigao 19 poena, a pratio ga je Jasiel Rivero sa 17.

Reprezentativac BiH Džanan Musa je na ovom susretu postigao osam poena za skoro 25 minuta provedenih na parketu.