Leverkusen ove sezone ne može izgubiti, sinoć je izveo novo čudo!

Nevjerovatnu utakmicu odigrali su sinoć Bayer Leverkusen i Qarabag.

Iako je tim iz Azerbejdžana vodio sa 2:0, slično kao i u prvoj utakmici kada je završilo 2:2, Bayer je u finišu uspio preokrenuti na 3:2 i plasirati se u četvrtfinale Evropske lige.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda u 58. minuti Zoubir zabija za hladan tuš na BayAreni.

Samo četiri minute kasnije, Cafarquliyev dobija crveni karton i Qarabag ostaje sa desetoricom na terenu, ali u 67. stiže do drugog gola. Vešović je probio i uposlio Juninha, a ovaj pogodio za velikih 0:2.

Bayer je nakon toga krenuo svim silama naprijed. Frimpong je u 72. minuti smanjio na 2:1 i pred domaćim je bilo još dvadesetak minuta da dođu do preokreta.

Leverkusen je napadao na sve načine, ali se Qarabag herojski branio sve do samog finiša utakmice.

Igrao se treći minut sudijske nadoknade kada je Schick pogodio za 2:2 i to je bio rezultat koji vodi meč u produžetak. Činilo se da je gotovo, a isti igrač je u sedmoj minuti nadoknade još jednom pogodio za nestvaran preokret Bayera i veliki šok za Qarabag.

Bayer Leverkusen je tako nastavio sezonu bez poraza i ostao u borbi za trostruku krunu ove sezone (Bundesliga, DFB Pokal, Evropska liga).