MENI

Leverkusen pokazao snagu i izborio finale Kupa

Bayer Leverkusen je sinoć u polufinalu njemačkog DFB Kupa očekivano savladao Fortunu Dusseldorf, a rezultat utakmice je samo potvrdio u kakvoj formi se nalaze Apotekari.

Leverkusen je na svom terenu slavio sa visokih 4:0, a sve je bilo riješeno već sredinom prvog poluvremena.

Golijada je počela u 7. minuti kada je pogodio Frimpong, a do odlaska na odmor zabijali su još Adli u 20. i Wirtz u 36. minuti.

Četvrti i posljednji gol na utakmici viđen je u 60. minuti, kada je Wirtz postigao svoj drugi pogodak i to sa bijele tačke.

Bayer Leverkusen je tako izborio finale DFB Kupa u kojem će se sastati sa Kaiserslauternom, a jasno je da će u tom duelu biti ogroman favorit da dođe do trofeja.

Inače, Bayer Leverkusen je sada stigao do čak 40 uzastopnih utakmica bez poraza, što nije zapamćeno u njemačkom fudbalu.