MENI

image-594

Loša noć za Arsenal i Tottenham, nastavlja se drama u PL

Večeras su odigrane dvije posljednje utakmice 19. kola Premier lige.

U prvom duelu večeri, Brighton je savladao Tottenham sa 4:2 u sjajnoj utakmici u kojoj je briljirao Joao Pedro sa dva gola i jednom asistencijom. Za Brighton su još pogađali Hinshelwood i Estupinan, dok su strijelci za Tottenham bili Veliz i Davies u samom finišu utakmice.

Za Tottenham je to bio peti poraz u sezoni za ostanak na petom mjestu tabele, dok je Brighton sada osmi.

U derbiju Londona, Arsenal je kod kuće neočekivano poražen od West Hama sa 2:0.

Imao je Arsenal više od igre tokom većeg dijela susreta, ali je West Ham bio konkretniji.

Prvi gol su gosti postigli u 13. minuti preko Součeka, da bi u 55. Mavropanos pogodio za konačnih 2:0. Imao je West Ham šansu i da potpuno dotuče velikog rivala na Emiratesu, ali je Benrahma u šestoj minuti nadoknade promašio penal.

Arsenal je ostao na 40 bodova i pao je na drugo mjesto na tabeli. Lider u Premier ligi je sada Liverpool sa 42 boda, ali su među vodećim klubovima lige bodovne razlike jako male pa je za očekivati još puno uzbuđenja u mjesecima koji slijede.