9

Messi za historiju, Real jedva sa Shaktarom, Juve konačno do pobjede

U susretu 3. kola F grupe aktualni evropski prvak Real Madrid je pobijedio Shaktar sa 2-1, a sva tri gola pala su u prvom dijelu. Kraljevski klub je poveo 2:0 golovima Rodryga i Viniciusa Juniora, a za konačnih 2:1 u 39. minuti je smanjio Aleksander Zubkov.

U drugom susretu RB Leipzig je savladao Celtic sa 3:1 upisavši prvu pobjedu. Golove za njemački sastav zabili su Christopher Nkunku i Andre Silva dva puta, dok je za Celtic zabio Jota.

Benfica i PSG su u grupi H odigrali 1:1. Poveli su gosti u 22. minuti golom Messija kojem su Portugalci 40. tim kojem je zabio barem jednom. Prvi je igrač koji je to uspio. U 41. bod domaćinu autogolom ‘spasio’ je Danilo.

Prvu pobjedu upisao je Juventus koji je s 3:1 bio bolji od Maccabija uz dva golova Rabiota i jedan Vlahovića, dok je za goste strijelac bio David.