3

Milan minimalno savladao Napoli u italijanskom okršaju četvrtfinala Lige prvaka

Nogometaši Milana sinoć su na svom San Siru savladali Napoli u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka.

Gosti su već na početku susreta imali stopostotnu priliku, ali pokušaj Kvaratskhelije blokirali su Krunić i Calabria.

Uslijedio je nevjerovatan pokušaj Zielinskog s više od 20 metara, ali je Mike Maignan izvadio to ispod prečke Milanovog gola. Bila je to prava bomba Poljaka.

Trenutak odluke desio se u 40. minuti. Ismael Bennacer pogodio je za 1:0 nakon kontranapada Rossonera. Brahim Diaz povukao je loptu sve do ruba kaznenog prostora Napolija, dao na desnu stranu za Leaa, koji je na drugoj strani pronašao Bennacera,a Alžirac poentira za vodstvo Milana.

Anguissa je Napolitancima otežao posao u 74. minuti, kada je dobio drugi žuti karton i ostavio saigrače na cjedilu. Ispostavilo se da je 1:0 konačan rezultat, te Milan sa minimalnom prednosti putuje na Siciliju Pod Vezuv na revanš 18. aprila.

Naš Rade Krunić je odigrao cijelu utakmicu za domaće, dok su gosti bili oslabljeni neigranjem nekolicine standardnih prvotimaca, a najviše se osjetio izostanak Victora Osmihena.