1

Milan nakon 16 godina u polufinalu Lige prvaka, Kruniću 90 minuta

Milan je izborio remi u revanš utakmici u gostima kod Napolija i izborio plasman u polufinale Lige prvaka prvi nakon 16 godina. Rossoneri su, podsjećamo, slavili u prvom meču minimalno 1:0.

Već u 22. minuti gosti su mogli do vodstva, ali Meret je odbranio pokušaj s bijele tačke Girouda. To nije previše uznemirilo iskusnog Francuza, koji je nakon sjajnog kontranapada i asistencije Leaoa poentirao za 0:1 u finišu prvog poluvremena.

Napoli je najbliži izjednačenju bio u 82. minuti, ali i Maignan je pokazao golmanske sposobnosti kada je odbranio pokušaj Kvaratskhelije iz penala, prethodno je Tomori igrao rukom u šesnaestercu.

Domaćin do izjednačenja ipak stiže u sudijskoj nadoknadi, pogodio je Osimhen, ali to nije bilo dovoljno za produžetke. Reprezentativac BiH Rade Krunić odigrao je cijeli susret za Rossonere.

Rossoneri u polufinalu čekaju boljeg iz duela Inter – Benfica(2-0).