MENI

9

Miralem Pjanić bodrio Saudijsku Arabiju u utakmici protiv Meksika

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić bodrio je reprezentaciju Saudijske Arabije protiv Meksika na tribinama stadiona Lusail, a naš veznjak je snimljen u svečanoj loži sa šalom Saudijaca.

Pjanić je neposredno pred utakmicu doputovao u Katar, a kako se može vidjeti na fotografiji, susret je pratio u društvu šeika. Ipak, bh. igrač koji trenutno nastupa za Sharjah nije donio sreću Saudijcima koji su eliminisani sa SP.

Sudijsku Arabiju eventualna pobjeda ili remi su vodili dalje, ali umjesto toga doživjeli su poraz i grupnu fazu okončali na posljednjem mjestu.

Svi golovi padali su u drugom poluvremenu. Prvo je Martin u 47. minuti na asistenciju Montesa doveo Meksiko u vodstvo, a samo pet minuta kasnije prednost je udvostručio Chavez sjajnim golom iz slobodnog udarca. Konačnih 2:1 postavio je Al Dawsari u petoj minuti sudijske nadoknade.