9999

Mostar SG deklasirao Čapljinu i odbranio naslov pobjednika futsal Kupa Bosne i Hercegovine

U dvorani Midhat Hujdur u Mostaru sinoć je odigrana revanš utakmica finala Futsal Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2022/23.

Mostar Stari Grad je dočekao Čapljinu sa prednošću od 3:1 iz prvog meča, a sinoć su na domaćem terenu slavili sa ubjedljivih 8:1.

Već u prvom poluvremenu Mostarci su imali prednost od 6:0, a u strijelce se upisalo šest različitih igrača. Mrežu Čapljine pogađali su Nermin Kahvedžić, Slobodan Rajčević, Samir Gosto, Meldin Podrug, kapiten Marijo Aladžić i Marin Suton.

U nastavku su Bilal Jelić u 25. i Marin Suton u 27. minuti postigli golove za Mostar SG, a gosti su preko Leona Kozarića pet minuta prije kraja uspjeli da dođu do utješnog pogotka.