9

Mostar SG došao na korak od osvajanja Kupa BiH, Čapljina poražena na domaćem terenu

U Čapljini je sinoć odigrana prva utakmica finala Futsal Kupa Bosne i Hercegovine u kojoj je domaćin MNK Čapljina poražen od FC Mostar SG rezultatom 1:3.

Leon Kozarić je u 13. minuti pogodio za prednost domaćeg tima i to je bio jedini gol u prvom poluvremenu. Mostarci su u nastavku susreta preuzeli stvari u svoje ruke. Na startu drugog poluvremena Marin Suton je u 23. minuti izjednačio rezultat, a Nermin Kahvedžić golovima u 28. i 40. minuti riješio pitanje pobjednika i postavio konačan rezultat utakmice.

Revanš je na programu za šest dana u Mostaru.

Čapljina-Mostar SG 1:3 (1:0)

GŠD Čapljina.

Sudije: Farik Kečo (Sarajevo), Dušan Berak (Trebinje), Oliver Kožul (Široki Brijeg).

Delegat: Dražan Mustapić (Široki Brijeg).

Posmatrač suđenja: Miro Hrkać (Široki Brijeg).

Golovi: 1:0 Kozarić (13’), 1:1 Suton (23’), 1:2 Kahvedžić (28’), 1:3 Kahvedžić (40’).

Žuti kartoni: Kalfić (Čapljina), Suton (Mostar SG).

Čapljina: Draženko Jurković, Eduard Raguž, Leon Kozarić, Jakov Kalfić, Nikola Arar, Matej Blažević, Pero Pervan, Anto Galić, Luka Putica, Zvonimir Medić, Ivano Pehar, Marko Mrvalj, Irhad Turajlić. Trener: Toni Jurić.

Mostar SG: Amir Ahmedpour, Adnan Kalajdžić, Samir Gosto, Marin Suton, Duje Medak, Jasmin Mušamović, Nermin Kahvedžić, Tarik Džemić, Tarik Memić, Marijo Aladžić, Meldin Podrug, Vedad Subašić, Slobodan Rajčević, Bilal Jelić. Trener: Mirsad Fazlinović.