musa-1

Musa dominirao u pobjedi Reala na gostovanju

Real Madrid pobijedio je kao gost ekipu Armani Milana rezultatom 83:77 u okviru 6. kola Eurolige, a izvanrednu utakmicu odigrao je naš Džanan Musa koji je postigao 25 poena.

Prvo poluvrijeme obilježila je izjednačena igra, a domaći su na poluvremenu vodili 50:47. Ipak, na krilima nevjerovatnog Muse, koji je pogađao u bitnim momentima, tim iz Madrida je u nastavku napravio preokret i slavio je na ovom vrućem gostovanju.

Musa je za 31 minutu provedenu na parketu postigao 25 poena, pet skokova i pet asistencija. Za dva poena je imao učinak 4/4, a sjajan je bio i na šutu za tri poena (5/8) i to je bilo dovoljno da bude igrač utakmice.

Pomogli su mu saigrači Mario Hezonja sa 15 i Tavares sa 14 koševa, dok su kod Milaneza najefikasniji bili Pangos sa 21 i Meli sa 14 koševa.