999

Musa i uz skromnu minutažu najbolji u redovima Real Madrida

Košarkaši Reala savladali su na domaćem parketu u 19. kolu španske ACB lige ekipu Tenerifea 88:77, a u redovima Kraljeva ponovo je briljirao košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa uprkos skromnoj minutaži.

Real je krenuo silovito u ovaj susret i već nakon prve četvrtine imali su osam poena prednosti, a ona je do kraja susreta samo rasla. Prvo poluvrijeme okončano rezultatom 50:36 za Kraljevski klub.

Tenerife se bude u trećoj dionici, ali samo su uspjeli zaostatak smanjiti na 11 poena razlike. Musa je na terenu proveo svega 18 minuta i za to vrijeme je bio najefikasniji igrač svog tima s 15 poena. Tome je dodao tri skoka i jednu asistenciju, Vincent Poirier je također brojao do 15 poena. Kod Tenerifea najbolji su bili Cook i Doornekamp sa po 16 poena.

Real se sinoćnom pobjedom izjednačio s Barcelonom na prvom mjestu ACB lige budući da oba tima imaju po 16 pobjeda i tri poraza. Tenerife su na četvrtom mjestu s omerom 14-5.