1

Musa “prespavao” duel sa Armanijem, Real upisao novu pobjedu

Košarkaši Real Madrida upisali su sinoć pobjedu pred svojim navijačima, pošto su u 3. kolu Eurolige savladali Armani Milano.

Slavio je Kraljevski tim rezultatom 88:71, a ključna razlika napravljena je u drugom poluvremenu.

Loše je Real Madrid ušao u utakmicu i gubio je nakon deset minuta igre sa 19:25, ali je do odlaska na odmor uspio da se vrati. Na veliki odmor košarkaši Reala i Armanija otišli su izjednačenim rezultatom 42:42.

Kraljevi su otport protivnika slomili krajem treće i početkom četvrte dionice je Real napravio seriju 10-0 i prelomio meč. Završilo je 88:71.

Džanan Musa nije bio raspoložen za igru, za 18 minuta na parketu uzeo je samo dva šuta, a oba je pogodio (2/2). Uz to je šutirao 2/3 s linije slobodnih bacanja, uhvatio je 2 skoka i podijelio 3 asistencije.

Llull je sa 19 poena predvodio Real do pobjede, dok je 13 ubacio Mario Hezonja. Kod Armanija je 16 poena ubacio Shields, a 13 Mirotić.