1

Nadal ispao s US Opena u osmini finala, Alcaraz u sjajnom meču bolji od Čilića

Rafael Nadal eliminisan je u osmini finala US Opena, a od njega je u ovoj fazi takmičenja bio bolji Francis Tiafoe. Tiafoe je odigrao sjajan meč i ostvario jednu od najvećih pobjeda karijere, a bilo je 3:1 u setovima.

Prvi set je Tiafoe riješio u svoju korist 6:4, a istim rezultatom u drugom slavi Nadal za poravnanje. Potom Tiafoe dobija dva seta zaredom sa 6:4 i 6:3 i tu je bio kraj za Španca. Tako je Nadal propustio priliku da dolaskom do finala preuzme prvu poziciju na ATP listi.

U osmini finala je eliminisan i Marin Čilić, od kojeg je bolji bio Carlos Alcaraz sa 3:2, dok je Sinner savladao Ivashku istim rezultatom.

U četvrtfinalu se sastaju: Kyrgios – Khachanov, Berrettini – Ruud, Sinner – Alcaraz i Rublev – Tiafoe.