1

Nova pobjeda Borca

U derbiju 9. kola nogometne Premijer lige BiH Borac je na svom terenu pobijedio Velež rezultatom 2:0.

Velež je veći dio utakmice odigrao s igračem manje nakon što je u ranoj fazi isključen Asmir Suljić. Veznjak Veleža prvi je žuti karton dobio u 10. minuti, a drugi isključujući deset minuta kasnije.

Gosti su se držali do 51. minuti kada je fantastičan pogodak s 20 metara postigao Zoran Kvržić. Konačnih 2:0 postavio je Stojan Vranješ u četvrtoj minuti sudačkog dodatka. Bila je to sedma uzastopna pobjeda Borca nakon koje su se Banjalučani učvrstili na vrhu ljestvice.

Ranije u nedjelju Zrinjski je u Konjicu pobijedio Igman 2:0, dok je Sloga u Doboju svladala GOŠK 3:2. Kolo će u ponedjeljak međusobnim dvobojem zaključiti Željezničar i Široki Brijeg.

Na tabeli Premijer lige BiH vodeći Borac ima 21 bod, slijede Sarajevo i Široki Brijeg sa po 16, Zrinjski je četvrti s 15, a Velež peti s 14 bodova. Na začelju su Tuzla City sa 7 i Zvijezda sa samo 3 boda.