MENI

1

Orlovik iznenadio Borac u sedmom kolu prvenstva BiH

U 7. kolu košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine , ekipa Orlovika iznenadila je favorizovani Borac i slavila rezultatom 81:73.

Domaćini su dominirali od početka meča, sa vodstvom od 17:14 u prvoj četvrtini, a sjajnu igru nastavili su i u drugoj četvrtini. Najveća prednost iznosila je 14 poena, a na veliki odmor otišlo se sa 5 razlike za domaće, završeno je 42:37 u korist Orlovika.

Orlovik je zadržao dobar momentum i u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 62:55, a velike neizvjesnosti nije bilo u samom finišu meča, završeno je 81:73.

Standings provided by Sofascore

Njefikasniji igrač utakmice bio je Delalić iz gostujućeg tima sa 24 poena, pratili su ga kapiten i predvodnik Orlovika Preldžić s 23 poena i Dragojević s 17 poena kod Borca. Orlovik će sljedeću utakmicu igrati protiv Sparsa, dok će Borac snage odmjeriti sa Bosnom Meridianbet.