9

Penal drama u Skenderiji pripala BiH, savladan je Hong Kong

Bosna i Hercegovina je slavila nakon penala protiv Hong Konga na otvaranju Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu, divizije 3, grupe B.

Regularni tok utakmice je završio rezultatom 5:5, dok je penal serija završila 3:1 u korist naših hokejaša.

Hong Kong je poslije prve trećine vodio 2:1. Za našu reprezentaciju strijelac je bio Mlivić. U drugoj trećini smo izjednačili preko Miškića, ali se Hong Kong ponovo odlijepio na 4:2. Mrkva je vratio nadu trećim golom, ali smo ponovo primili gol. Treća četvrtina je počela mirno. Na 5:4 smo smanjili sedam minuta do kraja utakmice preko Gakovića.

Apsolutni heroj je Mlivić koji je pogodio za izjednačenje 15-ak sekundi do kraja regularnog dijela utakmice. Naši reprezentativci su bili pribraniji u penal seriji i pobijedili smo sa rezultatom 3:1 u penal seriji. Bosna i Hercegovina igra danas sa Kirgistanom, koji je također uz našu reprezentaciju jedan od favorita za osvajanje Svjetskog prvenstva.