MENI

Foto: Reprezentacija.ba
Foto: Reprezentacija.ba

Pogledajte pobjednički gol BiH protiv Kipra

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je drugu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. godine, a junak sinoćnje utakmice bio je Haris Hajradinović.

 

Zmajevi su u Zenici pobijedili Kipar rezultatom 2:1, čime su ostvarili maksimalnih šest bodova na startu kvalifikacija.

Ermedin Demirović doveo je BiH u vodstvo već u 22. minuti, a Hajradinović je bio autor asistencije. Kipar je poravnao rezultat do poluvremena golom Ioannisa Pittasa, no na početku drugog dijela, u 56. minuti, Hajradinović je svojim majstorskim golom ponovno doveo Zmajeve u vodstvo i donio im pobjedu.

Akcija koja je prethodila njegovom golu bila je brza i precizna – lopta je došla do Hajradinovića koji je iskoristio odbijanac i poslao loptu u mrežu, čime je zapečatio sudbinu Kipra. Ovaj gol bio je samo potvrda odlične forme koju Hajradinović pokazuje u klubu Kasimpasa, gdje je u posljednjim mjesecima redovito strijelac ili asistent.

Gol pogledajte OVDJE.

Pobjeda Zmajevima donosi veliku dozu samopouzdanja za nastavak kvalifikacija, dok su navijači u Zenici uživali u još jednom trijumfu svoje reprezentacije.

Komentariši

Pratite nas na društvenim mrežama

Vremenska prognoza za danas

SARAJEVO

Kursna lista