4

Pored odlične partije Džanana Muse, Real poražen od Olympiakosa

Košarkaši Real Madrida doživjeli su poraz u 3. kolu Eurolige od Olympiakosa rezultatom 89:87, a naš Džanan Musa je za nešto više od 14 provedenih minuta na terenu odigrao odličan susret i ubacio 17 poena uz koje je bio najefikasniji igrač Kraljevskog kluba.

Nakon prvih 10 minuta Real je imao vodstvo od 21:20, a iako su sredinom druge četvrtine imali vodstvo od osam poena, gosti iz Grčke uspjeli su se vratiti do poluvremena i smanjiti na samo poen razlike.

U drugom dijelu susreta poprilično izjednačen meč, a na kraju su više znanja, koncentracije i sreće imali gostujući košarkaši koji su došli do preokreta i u finišu rezultatom 89:87 stigli do trijumfa.

Goste je do trijumfa predvodio Vezenkov koji je ubacio 23 poena, a u Realu se još istakao Tavares koji je za nešto manje od 27 minuta ubacio 14 poena.

Ovo je za Real drugi poraz u Euroligi, dok je Olympiakos ostvario sve tri pobjede.