1

Real Madrid na krilima Džanana Muse slavio na otvaranju sezone Eurolige

Počela je nova sezona Eurolige, a Real Madrid je u gostima savladao Panathinaikos sa 68:71. U izjednačenoj utakmici na kraju je više sigurnosti, sreće i znanja imala ekipa iz Madrida. Sjajnu prvu četvrtinu su odigrale obje ekipe uz blagu prednost gostiju sa 22:23. Potpuno jednako su odigrale ekipe drugu četvrtinu, u odbrani posebno pa se na dugu pauzu odlazi pri rezultatu 37:38.

Ni u trećem periodu niti jedna ekipa nije uspjela napraviti značajniju prednost, ali je ipak Kraljevski klub za jedan koš bio bolji 14:16 pa je u posljednju dionicu susreta ušao sa 3 poena prednosti 51:54. Do kraja susreta iskusno su čuvali rezultat i slavili 68:71.

Džanan Musa je ponovo odigrao odličan meč i postigao je 13 poena od čega 6 vezanih u posljednjoj četvrtini, upisao je tri skoka i tri asistencije. U dresu Panathinaikosa istakao se Williams sa 15 poena.