image-381

Real savladao Panathinaikos uz 15 poena Muse

Košarkaši Real Madrida večeras su na svom parketu savladali Panathinaikos sa 90:86 u susretu 4. kola Eurolige.

Real je odlično ušao u meč i nakon prve četvrtine je vodio sa 28:19, da bi Panathinaikos do odlaska na odmor uspio smanjiti zaostatak na 43:38.

U trećoj četvrtini je Real povećavao svoju prednost i već tada je bilo jasno da će španski klub proslaviti pobjedu, iako se Panathinaikos u posljednjoj dionici uspio približiti. Na kraju se poraz od četiri poena razlike ne čini tako loše za Panathu, koja je većim dijelom drugog poluvremena imala dvocifren zaostatak.

Džanan Musa je bio sjajan sa 15 poena, tri skoka i tri asistencije za nešto više od 23 minute provedene na parketu. Najefikasniji kod Reala bio je Campazzo sa 19 poena, a zapaženi su bili i Alabde sa 13 i Deck sa 11 poena.

U redovima Panatinaikosa Nunn je postigao 23 poena, Hernangomez je dodao 16, a Papapetrou 12 poena.

Real Madrid je sada na omjeru 2-2, baš kao i Panathinaikos.