image-529

Real savladao Žalgiris u trećem kolu Eurolige

Košarkaši madridskog Reala dočekali su Žalgiris u okviru 3. kola Eurolige i upisali novu pobjedu rezultatom 93:79.

Madriđani su sredinom prve četvrtine preuzeli prednost na utakmici i do kraja je više nisu ispuštali, a ona je išla i do poena razlike.

Bh. košarkaš Džanan Musa je odigrao skromnu utakmicu za njegove standarde i upisao je četiri poena, kojima je pridodao dvije asistencije za 13 minuta.

“Kraljeve” je predvodio argentinski plejmejker Fakundo Kampaco (Facundo Campazzo) sa 18 poena i 9 asistnecija, a pratio ga je Gabrijel Dek (Deck) 19 poena.

Kod litvanske ekipe najbolji je bio sa Naz Mitru-Long sa 11 poena.

Real Madrid je ovom pobjedom nastavio svoj niz od početka sezone i trenutno su na omjeru od 3 pobjede i bez poraza u ovoj sezoni Eurolige, dok je Žalgiris zabilježio svoj prvi poraz, a osim toga imaju dvije pobjede.

Madrđiani će svoj niz probati nastaviti u četvrtak protiv Milana, a Žalgiris će nastaviti turneju po Španiji pošto će gostovati ekipi Baskonije.