MENI

1

Real ubjedljiv protiv Efesa, Musa prespavao prvo, pa se probudio u drugom poluvremenu

Derbi večeri sinoć su na parketima Eurolige igrali Anadolu Efes i Real Madrid, bivši i sadašnji klubovi našeg Džanana Muse, a trijumf su slavili Madriđani i to mnogo lakše od očekivanog.

Real Madrid je slavio pobjedu u gostima kod turske ekipe rezultatom 103:80. Ako je u prvoj četvrtini bilo nekih naznaka da bi mogli gledati izjednačenu i neizvjesnu utakmicu, već u drugoj “Kraljevi” su napravili značajnu prednost koju nisu ispuštali do kraja utakmice. Madriđani su u istom ritmu nastavili i u drugom poluvremenu, pa su i dalje na maksimalnom učinku ove sezone, a sinoćnja pobjeda im je bila druga u Euroligi.

U timu Real Madrida najbolji je bio Guerschon Yabusele sa 22 postignuta poena, četiri asistencije i osam skokova. Bosanskohercegovački reprezentativac Džanan Musa je postigao deset poena, sve u drugom poluvremenu, imao je jednu asistenciju i tri skoka. U redovima Anadolu Efesa najefikasniji je bio Darius Thompson sa 20 postignutih poena, pet asistencija i sedam skokova.

Real Madrid narednu utakmicu igra protiv Zalgirisa na svome terenu, dok će Anadolu Efes ugostiti Lyon.