MENI

sjedeca_odbojka

Reprezentacija BiH savladala Srbiju na startu Svjetskog prvenstva

Utakmica između Bosne i Hercegovine i Srbije odigrana je u sklopu grupe A, naša selekcija je pokazala da su favoriti odmah na startu. Pobjedili su Srbiju sa sigurnih 3:0, iako je meč počeo iznenađujuće nervozno sa strane naše reprezentacije.

Srbija je dobro otvorila prvi set. Sredinom seta imali su čak prednost 10:15, a onda je uslijedila odlična igra naših zlatnih momaka. U finišu prvog seta bh. reprezentativci su napravili seriju od 15:2 i priveli set kraju sa 25:17.

Momci iz BiH repreznatcije su odigrali perfektan drugi set i sve završili za 16 minuta igre, rezultat drugog seta glasio je 25:7 u našu korist.

I treći set je odlično otvoren. Poveli su sa 8:3, nakon čega je selektor Srbije zatražio time out da se prekine dobra serija. Igračima Srbije je to malo pomoglo jer stižu na -2 sredinom seta, rezultat je glasio 13:11. Zatim Srbija ima i egal, rezultat u trećem setu je bio 17:17.

U finišu trećeg seta Bosna i Hercegovina ubacila je u brzinu više, privela set kraju sa 25:22 za konačnih 3:0.