1

Sead Kolašinac se vratio na teren i odigrao meč za Marseille

Popularni bh. tenk, kako ga od milja zovu navijači, vratio se na teren. Sead Kolašinac je sinoć odigrao svih 90 minuta za svoj Marseille u utakmici Ligue 1 i bio jedan od najboljih na terenu.

U okviru 29. kola francuske Ligue 1 Marseille je sinoć na Veledromeu dočekao Montpellier i remizirao 1:1. Kolašinac je odigrao dosta dobar meč. Osvojio je tri od četiri duela, imao tačnost pasova 91% (69 od 76), 92 dodira s loptom, jedan ključni pas i dvije uspješne duge lopte iz dva pokušaja.

Gosti su rano došli do vodstva na ovom meču. Arnaud Nordin je primio sjajan pas od Wahija, te pogodio za 0:1. Marseille do poravnanja dolazi u smiraj prvog poluvremena. Dosuđen je penal, a siguran realizator bio je Matteo Guendouzi.

Iako je domaćin bio taj koji je više napadao, najbolju šansu u drugom dijelu imali su gosti u 66. minuti, a propustio ju je Wahbi Khazri.