1

Sevilla nakon produžetaka preko Juventusa izborila novo finale Evropa lige

Sevilla je u “svojoj” Evropskoj ligi izborila novo finale, a posljednjeg se domogla preko Juventusa, kojeg je sinoć eliminisala u polufinalu.

Do pobjede i prolaska dalje je tim iz Andaluzije stigao je nakon drame i produžetaka, a junak Seville bio je Erik Lamela.

Juventus je poveo fantastičnim golom Dušana Vlahovića u 65. minuti, ali nakon toga se suviše povukao i dopustio previše domaćinu.

Andalužani do poravnanja stižu već nakon šest minuta preko Susa, kojem asistira Erik Lamela, te je do isteka regularnih 90 minuta ostalo 1:1.

Uslijedili su produžetci, a eksplozija na Ramon Sanchez Pizjuanu nastala je u 95. minuti, kada Lamela postiže gol za 2:1 na asistenciju Gila što će se ispostaviti i konačani rezultat utakmice.