MENI

Foto: Sportal.eu
Foto: Sportal.eu

Simone Inzaghi: “Pokazali smo karakter”

Bivši igrač Intera i Bayerna, Lothar Matthäus je u ekskluzivnom intervjuu pred jučerašnji prvi četvrtfinalni duel UEFA Lige prvaka istakao je da je italijanski tim u prednosti, jer ne samo što je kompletniji u odnosu na Bavarce već i zato što trener Simone Inzaghi radi četiri-pet godina i za to vrijeme je stvorio sjajan i organizovan tim.

Bio je Lothar upravu i kad je rekao da je Bayern veliki i da su šanse 50-50, a to je poslije izjednačenog meča, koji je pripao Interu 2:1, rekao i trener italijanskog tima Simone Inzaghi.

“Imam veliku naklonost prema momcima, jer su odigrali kvalitetno važnu utakmicu. Pokazali smo personaliti, tim je potvrdio kvalitet i reagovao sa velikom zrelošću. Bayern je snažno pritiskao, a mi smo bili dobri u prevazilaženju nekih teških trenutaka nametnuvši se sa inteligencijom i jasnom idejom”, hvalio je Inzaghi.

Ali, ništa nije gotovo, slijedi revanš 16. aprila.

“Mi znamo da će Bayern doći na ‘Meazzu’ sa istom željom kao i mi – da prođe dalje. Mi smo znali kako da pobijedimo u Minhenu, na nama je da nastavimo ovim putem. Osjeća se umor kod igrača, nadam se da ćemo neke oporaviti do revanša. U vanrednom smo stanju zbog povreda, ali duhom i požrtvovanošću došli smo do rezultata”, rekao je trener Intera.

Komentariši

Pratite nas na društvenim mrežama

Vremenska prognoza za danas

SARAJEVO

Kursna lista