8

Široki nakon drame savladao Zlatibor za treću vezanu pobjedu u sezoni

Široki je nakon preokreta stigao do treće vezane pobjede u Drugoj ABA ligi savladavši ekipu Zlatibora sa 85:83.

Široki i Zlatibor su odigrali nevjerovatan meč u okviru petog kola Druge ABA lige. Zlatibor je kontrolisao utakmicu u prvom poluvremenu meča te su na pauzu otišao pri rezultatu 34:46.

Fotografije: ABA2 liga zvanična stranica

Ipak u drugom poluvremenu viđena je velika drama,a na kraju je do pobjede ipak došla ekipa Širokog. Imao je tim iz Hercegovine na deset sekundi do kraja utakmice 82:80, a onda je Đuranović pogodio svoju sedmu trojku na utakmici za 82:83. Ivan Velić je pozvao minut odmora za svoj posljednji napad, Zlatibor je uspio da pokvari planove Širokom iskoristivši dva mala prekršaja. Ipak je Široki imao loptu u svojim rukama na četiri sekunde do kraja. Vujanović je preuzeo odgovornost i pogodio trojku za 85:83 i treću vezanu pobjedu svog tima.

Kod Širokog se istakao Daishon Knight sa 33 poena pet skokova i pet asistencija, pratio ga je iskusni 35-godišnji Ive Ivanov sa 15 poena. Sa druge strane u ekipi Zlatibora najbolji su bili kapiten Nemanja Protić i Filip Đuran sa po 21 poenom.