MENI

Sjajni Dončić odveo Maverickse do breaka protiv Clippersa

Košarkaši Dallas Mavericksa oduzeli su prednost domaćeg terena Los Angeles Clippersima gostujućom pobjedom 96:93.

Serija koja se igra na igra na četiri pobjede sad je izjednačena na 2:2 i seli u Dallas gdje će Mavericksi biti domaćini u sljedeća dva meča.

Luka Dončić ponovo je bio prvo ime Dallasa, ovaj put s 32 koša, šest skokova i devet asistencija. Kyrie Irving dodao je 23 poena i šest skokova, a P.J. Washington 18, od čega 10 u posljednjoj četvrtini utakmice.

Kod Clippersa, za koje je prvu utakmicu nakon više od tri sedmice odigrao Kawhi Leonard, istakli su se Paul George i James Harden s po 22 poena svaki. Harden je imao i šest skokova i osam asistencija. Ivica Zubac odigrao je 33 minute za Clipperse i iskoristio ih za 13 koševa i 12 skokova. Leonard je u povratničkoj utakmici ostvario učinak od 15 poena i sedam uhvaćenih lopti.