1

Stevanović, igrač godine Servettea ponovo junak

Miroslav Stevanović je zablistao i protiv Basela, te je bio glavni junak Servettea u meču 35. kola švicarske Superlige.

Gledaoci su mogli vidjeti sjajan meč, a završilo je rezultatom 3:3 u meču u kojem je Miroslav ponovo briljirao, a sjajna partija stiže nakon što je peti put u posljednjih šest godina proglašen najboljim u švicarskom timu.

Stevanović je prvo asistirao Bediji za vodstvo u uvodnim minutama, a potom i Touatiju u 73. minuti za poravnanje na 2:2, a u 81. minuti i sam postiže gol i donosi preokret Servetteu!

Ipak, poraza Basel spašava Amdouni dva minuta prije kraja. Bod će značiti Servetteu jer se učvrstio na drugoj poziciji kolo prije kraja sezone.

Servette ima 55 bodova, bod više od trećeplasiranog Lugana, te je na korak od plasmana u Ligu prvaka, u koju idu prvi i drugi tim na tabeli švicarskog šampionata. Prvi su ubjedljivo Young Boysi, koji su odavno osigurali titulu prvaka.

Stevanović je ove sezone za Servette odigrao 36 utakmica i na double-double učinku je postigao je 11 golova i upisao 11 asistencija.