MENI

svjetski-kup-novi-bodovi-za-sjajnu-elvedinu-muzaferiju-elvedina-muzaferija-2_65cf3ebfc0924

Svjetski kup: Novi bodovi za sjajnu Elvedinu Muzaferiju

Elvedina Muzaferija, najbolja bh. skijašica je na današnjem spustu u Crans Montani zauzela fenomenalno 18. mjesto.

Za pobjednicom je zaostala sekundu i deset stotiniki – kroz cilj je prošla u vremenu 1:20.21, što je blo dovoljno da osvoji nove bodove.

Najbrža je bila Švicarka Lara Gut-Behrami sa vremenom 1:19.11, a iza nje je ostala njena sunarodnjakinja Jasmine Flury, koja je bila sporija 21 stotinku.

Treća je bila Italijanka Cornelia Huetter sa vremenom 1:19.32.

Zauzevši 14. mjesto na superveleslalomu u italijanskoj Cortini d’Ampezzo, Muzaferija je ove sezone već ostvarila rezultat karijere.

Također, prije nekoliko dana je ostvarila prvu pobjedu u karijeri u Evropskom kupu u spustu u Crans Montani, a već sutra je, na istoj stazi očekuje drugi spust, dok će u nedjelju voziti superveleslalom.