1

Tahirović ponovo starter, Roma i 6. utakmicu zaredom bez pobjede u Seriji A

Nogometaši Rome i Jose Mourinho stigli su do velikog finala Evropske lige, ali rezultati u ligaškom takmičenju Serije A ispaštaju.

U domaćem šampionatu Vučica ne zna za pobjedu na posljednjih šest mečeva, a jučer je sa Olimpica bod odnijela Salernitana, remijem 2:2.

U vodstvo je goste doveo iskusni Candreva u 12. minuti susreta, a u drugoj minuti nastavka Roma je izjednačila preko El Shaarawyja. Novo vodstvo Salernitani donosi Dia u 54. minuti, a konačnih 2:2 postavlja Nemanja Matić pet minuta prije kraja susreta.

Salernitana je i ranije osigurala opstanak, a sada je s 39 bodova na petnaestom mjestu, dok je Roma šesta i samo zahvaljujući činjenici da je Juventusu upravo jučer oduzeto 10 bodova je na mjestu koje vodi u Konferencijsku ligu, ali Ligu prvaka mogu izboriti osvajanjem Evropske lige.

Benjamin Tahirović se i jučer našao u startnoj postavi koju je odabrao Jose Mourinho, a na terenu je proveo 45 minuta kada ga je na pauzi zamijenio strijelac drugog pogotka za Romu Nemanja Matić.