123

Tea Kovačević osvojila duplu krunu u Hrvatskoj

Bosanskohercegovačka juniorska reprezentativka Tea Kovačević ostvarila je još jedan veliki uspijeh na evropskoj teniskoj sceni.

Naime, Tea Kovačević je na teniskom turniru iz kalendara Tennis Europe koji se odigrao u hrvatskom gradu Solinu u kategoriji juniorki do 14 godina starosti osvojila prvo mjesto u pojedniačnoj i u konkurenciji parova.

U pojedinačnom dijelu turnira Tea je u finalu bila bolja od ruskinje Varvare Winogradova, te je ubjedljivo savladala sa 6/1, 6/1.Do finala u singlu Tea je zabilježila nekoliko bitnih pobjeda protiv igračica iz Hrvatske, Latvije i Francuske.

Bosanskohercegovačko/češka kombinacija Tea Kovačević i Laura Chlumska su finalu parova sa 6/1, 2/6 i 10/3, u veoma neizvjesnom meču, bile bolje od Rumunke Andreu Kurtu i Hrvatice Sofije Santos, čime je Tea Kovačević osvojila duplu krunu na turniru.