2

Turska prvak Evrope u odbojci, pobijedile Srbiju

Odbojkašice Srbije nisu uspjele četvrti put u historiji da osvoje zlato na Evropskom prvenstvu.

Srbijanke su u finalu u Briselu poražene od Turske sa 3:2, po setovima 25:27, 25:21, 22:25, 25:22, 15:13. Turskoj je ovo prva titula prvaka Evrope, a Srbiji treće srebro na šampionatima Starog kontinenta.

Odbojkašice Srbije nisu uspjele da objedine titule svjetskih i evropskih prvakinja, izgubivši od Turske 3:2 u setovima u izuzetno uzbudljivom i dramatičnom finalu Evropskog prvenstva u Belgiji.

Na krilima Melise Vargas, Kubanke koja igra za Tursku, Turkinje su osvojile prvu titulu evropskih prvakinja.

Vargas je napravila čak 41 poen u ovom finalu.

Ipak, i pored poraza Srbijanke su osvojile još jednu medalju u ovoj deceniji na velikim takmičenjima, po čemu su apsolutno najuspješnija reprezentacija.