MENI

1

U19 reprezentacija Bosne i Hercegovine prošla u drugu fazu kvalifikacija

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine za igrače do 19 godina sinoć je poražena od odgovarajuće selekcije Nizozemske rezultatom 3:0.

Mlade “Lale” su povele u 16. minuti susreta kada je Banzuzi savladao Šutkovića. U 35. minuti je bilo 2:0,a strijelac gola je bio Rijkhoff. Konačnih 3:0 je postavio rezervista van de Haar u 88. minuti.

Našoj reprezentaciji je na ruku išao i rezultat sa utakmice Luksemburg-Azerbejdžan gdje su Luksemburžani slavili rezultatom 2:1, pa je Bosna i Hercegovina grupnu fazu završila na drugom mjestu uz po jednu pobjedu, remi i poraz, dovoljno za plasman u drugu fazu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Standings provided by Sofascore

Prvo mjesto osvojila je Nizozemska sa 9 bodova, dok je Bosna i Hercegovina druga sa 4. Luksemburg je turnir završio na trećem mjestu sa 3, dok je posljednji Azerbejdžan osvojio 1 bod.