Veliki Edin Džeko u velikom finalu, kakva bi to kruna karijere bila da ode do samog kraja

Edin Džeko je prvi put u svojoj sjajnoj karijeri stigao do finala Lige prvaka! Njegov Inter je sinoć i u revanš meču polufinala savladao Milan i tako čekirao karte za put u Istanbul.

Tamo Nerazzuri čekaju boljeg iz duela Manchester Cityja i Reala čiji epilog ćemo saznati večeras.

Milan je imao više konkretnijih prilika u prvom poluvremenu, pogotovo se to odnosi na šansu Brahima Diaza u samom uvodu susreta, ali ni on kao ni ostatak Rossonera se nisu iskazali kada je realizacija u pitanju.

Inter do pogotka stiže u 74. minuti, Romelu Lukaku je poslužio Lautara Martineza, a Argentinac udarcem iskosa u bliži ugao matira Maignana za 1:0 što će se ispostaviti i konačnim rezultatom meča za ukupnih 3:0 plavo-crnog dijela Milana.

Edin Džeko je igrao do 66. minute kada ga je zamijenio Romelu Lukaku dok je sa druge strane u redovima Milana Rade Krunić odradio svih 90 minuta susreta.

Istanbulsko finale veličanstvena je nagrada za našeg “Dijamanta” kapitena nogometne reprezentacije BiH, ali i kompletnu ekipu Intera.