1

Veliko iznenađenje u Bratislavi! Zrinjskom bi mogao biti olakšan put u Ligu prvaka

Veliko iznenađenje viđeno je sinoć u meču 1. pretkola Lige prvaka u Bratislavi onog gdje narednog protivnika dobija Zrinjski u slučaju da eliminiše armenski Urartu.

Slovan iz Bratislave je samo remizirao sa malteškim Swift Hesperangeom!

Luksemburški tim, koji je došao kao autsajder u slovačku prijestolnicu, pokazao je zube i znatan napredak nogometa u svojoj zemlji i ostvariti povoljan rezultat pred revanš na domaćem terenu.

Završilo je 1:1, a Hesperange je čak i vodio golom Stolza iz penala u 22. minuti. Slovan poravnava na 1:1 samo tri minute poslije preko Weissa, ali do preokreta nije mogao.

Kučka je duboko u sudijskoj nadoknadi prvog dijela ugrizao protivničkog igrača te zaradio crveni karton, pa je Slovan u nastavku igrao s igračem manje.

Hesperange u revanšu u Luksemburgu pobjedom ima priliku napraviti senzaciju, a tako bi se sreća osmijehnula i prvaku Bosne i Hercegovine Zrinjskom, koji u drugom pretkolu Lige prvaka ide na boljeg iz ovog dvoboja Slovana i Hesperangea.