7

Željezničar upisao i treću pobjedu na pripremama, Pirić pogodio u 90. minuti za pobjedu nad Širokim Brijegom

Nogometaši Željezničara su u trećoj pripremnoj utakmici savladali Široki Brijeg u Konjicu rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu se igralo većinom na sredini terena, obje ekipe su imale po nekoliko poluprilika, ali su mreže mirovale. Drugi dio susreta donio je otvoreniju utakmicu zbog velikog broja izmjena, a Željezničar je do pobjede stigao u 90. minuti, kada je nakon kornera Pirić glavom pogodio za konačnih 1:0.

Ovome dodajmo da najveće pojačanje Plavih sa Grbavice, Sulejman Krpić nije odradio kompleta susret obzirom da se privikava nakon povratka iz Australije. Željezničar je upisao i treću pobjedu na pripremam iz isto toliko susreta. Podsjetimo, Plavi su savladali Budućnost sa 1:0 i Sutjesku sa 9:0.