image-82

Ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela poraz od reprezentacije Grčke

Izabranice selektorice Alme Čehajić Hadžović, reprezentatikve Bosne i Hercegovine su u prvom meču prvog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. sinoću Cazinu poražene od Grčke sa 21:23.

Revanš je na rasporedu za dva dana, ponovo u Cazinu, a pobjednik ovog dvomeča plasirat će se u drugu rundu kvalifikacija.

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri u kojoj se igralo gol za gol, a na poluvrijeme se otišlo vodstvom naše reprezentacije rezultatom 9:8. Naše reprezentativke su bile i bile veoma blizu pobjede, s obzirom na to da su sredinom drugog poluvremena imale šest golova prednost. Međutim, uslijedio je pad u igri bh. tima, pa su Grkinje u finišu uspjele serijom pogodaka da dođu do izjednačenja, a nakon toga i povedu sa dva gola prednosti.